برگزاری جشنواره ملی ازدواج جوانان در شهریور ماه

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان با پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج به جوانان مخالفتی ندارد اما باید تامین اعتبار مورد نیاز از طریق بانک‌ها انجام شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، ناصر صبحی در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های سازمان‌های مردم نهاد در اردبیل اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان شفافیت بین‌المللی هیچ کشوری به توسعه و پیشرفت واقعی جز با تکیه بر توانمندی‌های سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد و بدون وابسته به دولت دست پیدا نمی‌کند.

صبحی با ابراز خرسندی از برپایی نمایشگاه توانمندی بیش از ۹۰ سمن فعال در استان در مدت چهار روزه گذشته گفت: باید همه دستگاه‌ها دست به دست هم دهند تا به صورت ملی فعالیت‌های این مجموعه‌های غیردولتی با اهداف و نیت‌های مختلف به انجام برسد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از برگزاری اولین جشنواره ملی ازدواج جوانان در شهریور ماه و با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا سمن‌های فعال در حوزه ازدواج و خانواده از این استان در این جشنواره ملی توانمندی‌های واقعی خود را نشان دهند.

صبحی در ادامه تصریح کرد: ما در دفتر ازدواج و تعالی خانواده تلاشمان بر این است تا فعالیت‌ها و اقداماتی که به نفع جوانان و حل مشکلات آنها است انجام دهیم.

بیمه ازدواج جوانان را اجرایی کردیم

وی عنوان کرد: از ۱۷ بهمن ماه سال گذشته که بحث بیمه ازدواج جوانان مطرح شد ما سعی کردیم در مراحل مختلف جوانانی که مصمم به تشکیل خانواده هستند را تحت پوشش خدمات بیمه ببریم تا این مزدوجین از خدمات بیمه ازدواج جوانان تا تولد اولین فرزندانشان بهره‌مند شوند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: بر اساس آسیب‌شناسی‌هایی که انجام دادیم هدفمان بر این بود تا نه تنها جوانان در آستانه ازدواج بلکه سایر اعضای خانواده آنها را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای ببریم تا از این طریق امتیازی برای آنها داده شود.

صبحی از پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج به جوانان بر اساس تاکید مجلس خبر داد و گفت: ما زمانی که می‌توانیم به جوانان هدیه بدهیم نیازی نیست که ۱۰ میلیون تومان وام بدهیم در حالی که شان جوان ما بیش از پرداخت این مبالغ است.

وی به وضعیت نامساعد مالی و اقتصادی دولت در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: این یک نگاه غیرکارشناسی است که بخواهیم برای جوانان وامی را تحمیل کنیم که ضروری است منابع مالی پرداخت این ۱۰ میلیون تومان وام در ابتدای کار مورد توجه قرار گیرد تا با تعیین خط ویژه اعتباری پرداختی‌ها در عمل به موقع اتفاق بیفتد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان به مغایرت اقدامات نمایندگان مجلس و بانک‌های عامل در موافقت یا مخالفت با این امر اشاره کرد و گفت: وزارت ورزش جوانان هیچ مخالفتی با پرداخت این وام‌ها به جوانان در آستانه ازدواج ندارد ولی بعید به نظر می‌رسد با این شرایط مالی بانک‌ها آنها بتوانند در پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی مساعدت کنند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده