برگزاری بیش از ۱۵۲۰ برنامه فرهنگی برای دختران در سال جاری

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به برگزاری بیش از ۱۵۲۰ برنامه برای دختران در سال جاری گفت: تمامی تلاش ما این است که برنامه های فرهنگی با رویکرد خانواده محور و اجتماع محور با مشارکت بالای بانوان در سطح محلات انجام شود.
نرگس معدنی پور با بیان اینکه یکی از مهم ترین اولویت‌های ما جلب مشارکت‌های اجتماعی بانوان در سطح شهر تهران است، اظهار داشت: اداره کل امور بانوان همواره درصدد است تا برنامه های خود را به صورت اجتماع محور و خانواده محور تدوین کند و زمینه را برای حضور و مشارکت خانم‌ها در بخش‌های مختلف شهر از جمله سراهای محلات فراهم سازد.
وی با تاکید بر شناسایی بانوان فعال در محلات افزود: بانوان از طریق خانه های تسنیم، بانوان فعال را شناسایی می کنند و گروه تشکیل می دهند. در مرحله بعد به این افراد آموزش می دهیم تا چگونه گروه‌ها را حفظ کنند و برای شناسایی نیازهای محله برنامه ریزی کنند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران تصریح کرد: از سال ۸۹ تاکنون تمامی تصمیم گیری‌ها، برنامه ریزی‌ها و فعالیت‌های مربوط به حضور زنان در بخش‌های اجتماعی به ویژه سراهای محلات با رویکرد از پایین به بالا انجام شد. به این معنی که بانوان در تمامی مراحل تصمیم گیری و اجرا دخیل هستند و خود مشکلات موجود در محلات را شناسایی می کنند.
معدنی پور با بیان اینکه حضور و مشارکت زنان در بحث‌های اجتماعی و فرهنگی منجر به راه اندازی ۳۵۴ خانه تسنیم در سطح محلات شده است، ادامه داد: علاوه بر این، در حال حاضر ۲۰ گروه همیار اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در سطح شهر فعالیت می کنند.
وی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه‌های مربوط به ارتقاء کیفیت زندگی زنان در سطح شهر خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا با حضور زنان شاخص‌های ارتقاء کیفیت زندگی را در محلات و مناطق شناسایی کنیم و در مرحله بعد، اقدامات لازم جهت استانداردسازی این شاخص‌ها را به سرانجام برسانیم.
بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در پایان گفت: تمامی این اقدامات با حضور و مشارکت بانوان انجام می شود تا در آینده ای نزدیک شاهد ارتقای کیفیت زندگی زنان باشیم.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده