یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

برای برخورد با سایت‌های غیرمجاز همسریابی خلأ قانونی داریم

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه شناسایی و برخورد با سایت‌های غیرمجاز همسریابی از وظایف وزارت ورزش و جوانان نیست، گفت: در خصوص برخورد با افرادی که در زمینه همسریابی فعالیت‌های غیرمجاز دارند، خلأ قانونی وجود دارد.

به گزارش به دخت به نقل از فارس، ناصر صبحی در گفت‌وگو با  شناسایی سایت‌های غیرمجاز همسریابی برعهده وزارت ورزش و جوانان نیست، چون ما اصلاً متولی این موضوع نیستیم. فعالیت در دفتر ازدواج و تعالی خانواده شامل ارائه مجوز به یکسری مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره ازدواج و خانواده است که ممکن است هرکدام سایتی نیز داشته باشند که نظارت بر عملکرد این سایت‌ها از وظایف وزارت ورزش و جوانان است.

خبرگزاری فارس: برای برخورد با سایت‌های غیرمجاز همسریابی خلأ قانونی داریم

وی ادامه داد: اما رصدهای لازم نیز انجام می‌شود و هر کسی که در حوزه زنان و خانواده فعالیتی انجام می‌دهد اگر خارج از ضوابط و مجوز باشد، از طریق نهادهای قانونی پیگیری و موضوع را اطلاع‌رسانی می‌کنیم، مثلاً به ناجا، پلیس فتا، وزارت ارشاد و وزارت کشور اطلاع‌رسانی می‌کنیم و مسئولیت اصلی ما پاسخگویی در مقابل آن دسته از مراکزی است که وزارت ورزش و جوانان به آنها مجوز داده است.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: با دستگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت مشترک دارند، مانند وزارت فرهنگ، وزارت کشور، پلیس فتا و ناجا جلسات هم‌اندیشی منظمی برگزار می‌کنیم و کارها رصد می‌شود تا هر کسی حسب وظایف خود اقدامات لازم را انجام دهد.

صبحی افزود: اما بزرگترین معضل در زمینه برخورد با سایت‌های غیرمجاز همسریابی، خلأ قانونی در برخورد با این موارد است و تا قانونگذار تکلیف دستگاه‌ها را در این زمینه مشخص نکند، افراد سودجو به راحتی می‌توانند از این وضعیت سوءاستفاده کنند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد