بانوی کماندار ایران در مرحله تعیین رنکینگ المپیک ریو چهل ونهم شد

زهرا نعمتی به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی کار خود را در بازی های المپیک ریو آغاز کرد و در مرحله تعیین رنکینگ چهل و نهم شد.

0

 به گزارش به دخت به نقل از ایزنا، نعمتی در میان ۶۴ نفر ۶۰۹ امتیاز کسب کرد و در جایگاه چهل و نهم ایستاد. او البته صبح دوشنبه به وقت ریودوژانیرو باید با برترین های جهان به رقابت بپردازد.
«میسون چوی» با ۶۶۹ امتیاز، «هیجین چانگ» با ۶۶۶ امتیاز و «بوبای کی» با ۶۶۳ امتیاز هر سه از کره جنوبی اول تا سوم رنکینگ هستند.


رقابت های مرحله حذفی انفرادی از هشتم اوت – هجدهم مرداد – آغاز می شود.
زهرا نعمتی دارنده مدال طلای تیراندازی با کمان پارالمپیک لندن، علاوه بر سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو موفق شد در المپیک ریو نیز حضور داشته باشد.
این بانوی کرمانی پرچمداری کاروان ایران را در آئین افتتاحیه بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو به عهده داشت. او در سال ۲۰۱۳ نه تنها بهترین ورزشکار معلول جهان که عنوان بهترین ورزشکار جهان را نیز کسب کرد.
اگر چه بسیاری از کارشناسان ورزشی به اتکا اراده قوی، برنامه تمرینی و مسابقه ای خوب این ورزشکار در دو سال گذشته و حضور یک سرمربی کره ای، وی را یکی از شانس های کسب مدال کاروان ایران می دانند، اما برخی نیز با توجه به رکورد بالاتر مسابقات المپیک، معتقدند که این ورزشکار نیز برای کسب مدال باید همت مضاعف داشته باشد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده