بانوی قمی ۲ مدال طلای مسابقات جهانی پیوند اعضا را کسب کرد

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، رئیس هیئت ورزش‌های بیماران خاص قم گفت: بانوی قمی ۲ مدال طلای مسابقات جهانی بیماران خاص و پیوند اعضا در آرژانتین را کسب کرد.
سکینه باباخانی در قم اظهار داشت: ثریا پارس لاری بانوی ورزشکار قمی که در مسابقات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضای جهان شرکت کرده بود موفق شد ۲ مدال طلای این مسابقات را به افتخارات گذشته خود اضافه کند.
وی افزود: این مسابقات در آرژانتین برگزار شد و ثریا پارس لاری پس از کسب مدال از دوره قبلی این مسابقات در آفریقای جنوبی، بار دیگر ورزش قم را صاحب افتخارات جدیدی کرد.
رئیس هیئت ورزش‌های بیماران خاص قم گفت: هر ۲ مدال طلای پارس لاری در رشته تخصصی این ورزشکار به دست آمد چنان که وی در رشته دو و میدانی در دو ماده پرتاب دیسک و پرتاب وزنه موفق شد بال‌تر از ورزشکاران سایر کشور‌ها قرار بگیرد و برای کشورمان و ورزش قم افتخار آفرینی کند.
باباخانی بیان کرد: به دلیل ماهیت خاص رشته‌های ورزشی ورزشکاران پیوند اعضا، ورزشکاران می‌توانند علاوه بر رشته تخصصی خود در رشته‌های دیگر نیز مسابقه دهند و پارس لاری نیز در گذشته در رشته‌هایی غیر از دو و می‌دانی صاحب عنوان شده است.
وی عنوان کرد: این ورزشکار بانوی قمی در مسابقات جهانی آفریقای جنوبی در رشته بدمینتون نیز حاضر بود و علاوه بر کسب مدال از دو و میدانی در رشته بدمینتون نیز موفق به کسب مدال جهانی شد.
رئیس هیئت ورزش‌های بیماران خاص قم تصریح کرد: رشته بولینگ نیز دیگر رشته‌ای است که پارس لاری موفق به کسب مدال در آن شده و اخیرا نیز در مسابقات قهرمانی کشور مدال طلا را از آن خود کرد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده