سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

بانوان شیرازی می توانند در کنار همسران خود زایمان کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با برنامه ریزی های انجام شده به زودی بانوان شیرازی می توانند همسران خود را در هنگام زایمان طبیعی در کنار خود داشته باشند.

به گزارش به دخت به نقل از مهر، محمدهادی ایمانیه بعدازظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از مامای‌های استان فارس اظهار داشت: استان فارس در گذشته شاهد ۶۸ درصد عمل سزارین بود که امروز این رقم به ۵۰ رسیده است.
وی ادامه داد: این کاهش جایگاه فارس در کشور را در رتبه اول قرار داده است که ثمره تلاش و برگزاری کلاس های آموزشی مناسب در فارس است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: طرح توجه به زایمان اولی‌ها برای کاهش آمار سزارین ابتکاری بود که برای نخستین بار در شیراز مطرح شد و در سطح کشور مورد پذیرش قرار گرفت، توسعه مراکز زایمان طبیعی، مراکز زایمان فیزیولوژیک و مراکز زایمان بدون درد از دیگر کارهای خوبی بود که در سطح کشور و استان فارس انجام شد.
ایمانیه تصریح کرد: با اعتبارات وزرات بهداشت در تمام بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌ها مراکز LDR در حال راه‌اندازی است و تا نیمه نخست سال این هدف به صورت کامل تحقق می‌یابد.
وی افزود: با اجرای این طرح‌ها بانوان می‌توانند در کنار همسر خود زایمان طبیعی انجام دهند و در واقع این امر احساس آرامش بیشتری به مادر می‌دهد تا در محیطی آرام‌تر زایمان داشته باشند و تجربه خوبی از یک زایمان طبیعی فیزیولوژیک برای آنان ایجاد شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد