بالا رفتن آمار پسران نسبت دخترها

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، به تازگی متوجه شدیم آمار جمعیت پسران نسبت به دختران رو به افزایش است و روز به روز پسران نسبت به دختران بیشتر می شوند
مدیرکل دفتر اطلاعات، آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور گفت: رشد ولادت در مقایسه با پنج ماهه نخست سال گذشته ۴.۸ درصد رشد داشته است و استان هرمزگان، قم و یزد بیشترین رشد ولادت را در کشور داشته اند.
علی اکبر محزون درباره آمار ۵ ماهه دو واقعه ولادت و فوت در کشور اظهار داشت: در ۵ ماهه امسال ۶۵۷ هزار و ۲ مورد در کشور ثبت ولادت شده است که از این تعداد ۵۶ هزار و ۵۳۱ مورد در شهر و ۱۵۰ هزار و ۴۷۱ مورد در روستا متولد شده اند.

وی ادامه داد: ۳۳۷ هزار و ۸۶۵ مورد ولادت پسر و ۳۱۹ هزار و ۱۳۷ هزار مورد ولادت دختر نیز در این ۵ ماهه به ثبت رسیده است که به ازای هر ۱۰۰ دختر ۱۰۵٫۸ پسر متولد شده است.

مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴٫۸ درصد رشد ولادت را داشته استو استان هرمزگان، قم و یزد به ترتیب با ۱۱٫۴، ۹٫۲ و ۹٫۱ بیشترین رشد ولادت را در کشور داشته اند.

محزون یادآور شد: در هر شبانه روز ۴ هزار و ۲۳۹ و در هر ساعت ۱۷۷ ولادت در ۵ ماهه نخست امسال به ثبت رسیده است.

وی درباره آمار فوت در ۵ ماهه نخست امسال اظهار داشت: ۱۵۴ هزار و ۸۴ مورد فوت به ثبت رسیده که از این تعداد ۸۴ هزار و ۴۲۶ مورد آقایان و ۶۷ هزار و ۶۵۸ مورد خانم ها بودند.

مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور افزود: در هر شبانه روز ۹۹۴ و در هر ساعت ۴۱ واقعه فوت در کشور به ثبت رسیده است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده