بازیگران مراقب باشند مصداق بدحجابی نشوند

0

به گزارش به دخت به نقل از روزنامه جوان، مدیرکل روابط‌عمومی سازمان صداوسیما ابتدا شایعه ممنوع‌الفعالیت شدن ۹ بازیگر زن را رد کرده گفت: ماجرای صدور مصوبه مربوط به رعایت پوشش هنرمندان در فضای مجازی مربوط به دو ماه پیش است و در روزهای اخیر هیچ‌گونه جزئیات یا نام افرادی در این خصوص اعلام نشده است.

یک شایعه دیگر درباره رسانه ملی باز هم توضیحات روابط‌عمومی این سازمان و تکذیب این شایعه را در پی داشت؛ این بار خبر کذب به ممنوع‌الفعالیت شدن ۹ بازیگر زن مربوط است اما توصیه‌های روابط‌عمومی این سازمان به بازیگران نیز این ضرب‌المثل معروف را مطرح می‌کند که «تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!»‌

شایعات درباره رسانه ملی در هفته‌ها و ماه‌های گذشته به وفور دیده و شنیده شده است؛ از شایعه جداسازی محیط کار زنان از مردان در رادیو تا شایعه ممنوع‌الفعالیت شدن بازیگران زنی که حجابشان را در شبکه‌های اجتماعی رعایت نکرده‌اند؛ چند روز پیش نیز خبری در میان سایت‌های غیررسمی رد و بدل شد.

این بار مضمون خبر ممنوع‌الفعالیت شدن ۹ بازیگر زن ایرانی به خاطر بدحجابی بود. این خبر از ممنوع‌الفعالیت شدن بازیگرانی چون نرگس محمدی، الناز حبیبی، بهاره افشاری، حدیث میرامینی، لیندا کیانی، حنانه شهشهانی، سحر قریشی، روناک یونسی و رابعه اسکویی بنا به آنچه که عدم رعایت شئون اخلاقی و رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی خوانده شده بود، حکایت داشت. خبر فوق حتی در رسانه‌های رسمی کشور هم بازتاب پیدا کرد و منبع اصلی صدور این حکم نیز شورای نظارت بر سازمان صداوسیما و مصوبه اخیر آن اعلام شد.

حالا هرچند روابط‌عمومی سازمان صداوسیما این خبر را تکذیب کرده است اما اظهارات دیگر مدیر روابط‌عمومی این سازمان می‌تواند سرنخی باشد مبنی بر دامنه‌دار بودن بحث عدم رعایت شئون اسلامی برخی بازیگران زن و طرح و چرخش آن در سازمان صداوسیما.

داوود نعمتی‌انارکی، مدیرکل روابط‌عمومی سازمان صداوسیما ابتدا شایعه ممنوع‌الفعالیت شدن ۹ بازیگر زن را رد کرده و گفته است: «ماجرای صدور مصوبه مربوط به رعایت پوشش هنرمندان در فضای مجازی مربوط به دو ماه پیش است و در روزهای اخیر هیچ‌گونه جزئیات یا نام افرادی در این خصوص اعلام نشده است.»

وی اما در ادامه به هنرمندان توصیه کرده است: «‌هنرمندان برای جلوگیری از بروز هرگونه حاشیه و بازتاب منفی برای انتشار تصاویر خود در شبکه‌های اجتماعی دقت لازم را به خرج دهند تا مصداقی برای بی‌حجابی تلقی نشود.»

شایعه اخیر درباره شماری از بازیگران زن هنگامی مطرح شد که آنها تصاویری از خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند. این تصاویر یا سلفی هستند یا آنها را با شکل و شمایلی بسیار متفاوت از نقش‌هایی که در سینما و تلویزیون ایفا می‌کنند در جمع و محفل دوستانشان نشان می‌دهند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده