انتقال ۲۲۰ کودک در معرض فروش به مراکز بهزیستی پایتخت

مدیرکل بهزیستی استان گفت: سال گذشته از ۵۵۰ مورد پذیرش کودک در مراکز نگهداری سازمان بهزیستی، ۲۲۰ نفر را کودکانی تشکیل می دادند که در معرض فروش بودند.

0

به گزارش به دخت به نقل از میزان، احمد دلبری گفت: سال گذشته ۵۵۰ کودک برای نگهداری به سازمان بهزیستی کشور واگذار شدند که از این تعداد حدود ۴۰ درصد کودکانی بودند که از طریق اورژانس اجتماعی به مراکز آورده شدند.
وی افزود: این کودکان در معرض فروش قرار گرفته و افرادی که متوجه این موضوع شده اند، این اتفاق را به اورژانس اجتماعی گزارش کرده اند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به ورود جدی اورژانس اجتماعی به موضوع فروش نوزاد خاطرنشان کرد: لازم است افرادی که با موردی از فروش کودکان چندین ساله و یا نوزاد مواجه می شوند، سریعا با شماره تلفن ۱۲۳ این موضوع را اطلاع دهند.

دلبری در خصوص تسهیلات سازمان بهزیستی کشور به زنانی که توان نگهداری از فرزندان خود را ندارند اظهارکرد: اگر زنی علاقه مند به نگهداری از فرزند خود باشد اما به دلیل مشکلات مالی توان این کار را نداشته باشد، سازمان بهزیستی کشور می تواند از آن زن به همراه فرزندش حمایت کند.

وی تاکید کرد: این کمک ها شامل پرداخت مستمری و کمک های موردی می شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا زنان سرپرست خانوار معتاد نیز می توانند مشمول دریافت کمک های سازمان بهزیستی کشور شوند یا خیر، اذعان کرد: زنان سرپرست خانوار معتاد نیز مشمول دریافت ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان مستمری پرداختی سازمان بهزیستی کشور می شوند.

دلبری با اشاره به اندک بودن میزان مستمری پرداختی به خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی بیان کرد: خودمان نیز قبول داریم که این میزان مستمری به هیچ وجه برای یک خانواده در طول یک ماه کافی نیست اما به دلیل کمبود اعتبارات قادر به افزایش این میزان نیستیم.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده