انتظار کسب دو سهمیه المپیک را داریم

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، مینو مداح می‌گوید انتظار دارم که تیم تکواندوی بانوان هر دو سهمیه المپیک را بگیرد.
سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در مورد عدم حضور کیمیا علیزاده در ترکیب اعزامی تیم ملی بانوان به گرند پری ترکیه اظهار کرد: نفرات دعوت شده به مرحله دوم گرند پری تکواندو از ماه گذشته مشخص شده بودند و چون علیزاده جزو ۳۰ نفر برتر نبود شانس حضور در گرند پری ترکیه را از دست داد. البته من هنوز امیدوارم که نفرات رنکینگ‌دار در گرند پری ترکیه شرکت نکنند تا علیزاده بتواند در این رقابت‌ها شرکت کند.

وی ادامه داد: علیزاده با کسب مدال طلا و ۴۰ امتیاز گرند پری روسیه به جایگاه بیست و دوم رنکینگ جهانی صعود کرده است اما رنکینگ این ماه او محاسبه نشد. در بین ملی‌پوشان بانوان بیشترین شانس کسب سهمیه از طریق رنکینگ را کیمیا علیزاده داشت چون فاصله امتیازش با ۶ نفر اول رنکینگ کم است اما شکرانه و خدابنده شانس خیلی کمی برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ دارند.
مداح همچنین گفت: در اوایل شروع گرند پری‌ها طی سال‌های گذشته ما تنها یک نفر را در نفرات اول رنکینگ داشتیم. از طرفی مشکلات مالی و عدم باور بانوان عواملی بود که بانوان سال‌های گذشته به گرند پری اعزام نشدند. خوشحالم که با کسب نتیجه خوب در اولین مرحله گرند پری، بانوان خودشان را ثابت کردند و جواب زحمات مسئولان فدراسیون تکواندو را دادند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین شانس ایران برای کسب سهمیه در رقابت‌های بین قاره‌ای است، گفت: ما دو نفر از ملی‌پوشان را می‌توانیم به رقابت‌های بین قاره‌ای اعزام کنیم. قطعا کسانی که شانس کسب سهمیه دارند به مسابقه‌های بین قاره‌ای می‌روند. چند تن از تکواندوکاران خوب آسیا هستند که از طریق رنکینگ سهمیه نمی‌گیرند و با این شرایط تیم ایران شرایط سختی برای کسب سهمیه دارد اما من انتظار دارم هر دو سهمیه المپیک را بگیریم.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده