دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

امنیت شغلی زنان با رفتن به مرخصی زایمان به خطر می‌افتد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در آخرین پست اینستاگرامی خود با اظهار نگرانی از به خطر افتادن امنیت شغلی زنان با اجرایی شدن قانون افزایش مرخصی زایمان مادران، گفت: امنیت شغلی زنان با رفتن به مرخصی زایمان به خطر می‌افتد.

به گزارش به دخت به نقل از گروه جامعه خبرگزاری فارس، شهیندخت مولاوردی در آخرین پست اینستاگرامی خود در خصوص افزایش سه ماهه مرخصی زایمان نوشته است: در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد افزایش مرخصی زایمان عنوان کردم: ما همه راه‌ها را رفته‌ایم و تمام پیگیری‌ها و مکاتبات مربوطه را انجام داده‌ایم. حتی گفتیم که از محل اعتبارات وزارت بهداشت که مربوط به افزایش جمعیت است این مابه‌التفاوت پرداخت شود اما متأسفانه به نتیجه‌ای نرسیدیم و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هم در پاسخ به مکاتبه ما از دستگاه‌ها خواست در اعتبارات خود این موضوع را پیگیری کنند.

وی نوشته است: در حال رایزنی با تأمین اجتماعی هستیم که بتوانیم راهی پیدا کنیم تا قانون در این باره اصلاح کرده و جایگزینی برای آن پیدا کنیم، از سوی دیگر دیوان عدالت اداری هم نظر داده که یا این قانون به طور کامل اجرایی شود یا لغو و یا اصلاح شود و در حال حاضر هم در خصوص مابه‌التفاوت مالی بین شش تا ۹ ماه مرخصی را خیلی از دستگاه‌ها قبول نمی‌کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن ابراز نگرانی از اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان آورده است: به دلیل اینکه امنیت شغلی زنان با رفتن به این مرخصی به خطر می‌افتد بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند از این مرخصی استفاده نکرده و آنهایی هم که به مرخصی رفته‌اند ممکن است نتوانند به سر کار خود باز گردند به همین دلیل می‌گوییم قانون باید طوری تدوین شود که ضمانت اجرایی داشته باشد و امنیت شغلی زنان هم به خطر نیفتد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد