الگوی ثابتی برای مقابله با خشونت علیه زنان وجود ندارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: از هر سه زن در جهان،یک نفر قربانی خشونت جنسی و جسمی می شود و ۳۵ درصد زنان جهان خشونت جسمی و جنسی را تجربه کرده‌اند. ساختار نابرابر قدرت میان زن و مرد، بحث جنسیت ،الگوهای سنتی ، پنهان‌کاری و تضاد منافع از علل و ماهیت خشونت علیه زنان هستند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، شهیندخت مولاوردی در نشست واکاوی خشونت علیه زنان ، علل ، ابعاد وراهکارهای آن که روز گذشته در سالن اجتماعات کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد با اشاره به اعلامیه جهانی رفع خشونت علیه زنان، گفت : این کنوانسیون به رغم اینکه از سال ۱۹۹۹ در دستور کار قرار گرفته اما ۱۶ سال است که همچنان شاهد اعمال انواع خشونت علیه زنان در جهان هستیم. به تازگی نیز فضای مجازی به روش‌های دیگر خشونت علیه زنان اضافه شده و تمام مرزها را در نوردیده و در هر زمان و مکانی قربانی می گیرد.

وی ادامه داد: گاهی اوقات نیز تاثیر تحریک قربانی خشونت یعنی بیانات ، رفتار و اخلاق قربانی در بروز خشونت تاثیرگذار است البته عوامل فرهنگی،اقتصادی و قانونی در تداوم خشونت ممکن است تاثیر داشته باشد .

بر اساس گزارش کانال شهیندخت مولاوردی در تلگرام،معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان به عواقب و آسیب‌های خشونت علیه زنان اشاره کرد و گفت : خشونت تحت هر شرایطی هزینه‌های مادی و معنوی به جامعه تحمیل می‌کند .

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده