افزایش ظرفیت زنان در آزمون استخدامی

مشاور عالی سازمان سنجش کشور گفت: بر اساس اصلاحات اعمال شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز، پذیرش از جنس فقط مرد، به مرد و زن اصلاح شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، حسین توکلی با بیان این مطلب افزود: بر اساس این اصلاحات، در آزمون استخدامی در ۲۵۳ کد شغل محل‌های جنس پذیرش از جنس فقط مرد، به مرد و زن اصلاح شد و ظرفیت پذیرش زنان در این آزمون افزایش یافت.

وی ادامه داد: در اصلاحات مربوط به ظرفیت پذیرش در وزارت آموزش و پرورش نیز در پنج کد شغل محل پذیرش جنس مرد کاهش و پذیرش جنس زن افزایش یافت.

توکلی اضافه کرد: زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون استخدام برای شغل محل‌های وزارت آموزش و پرورش در روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه ۹۵ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

وی گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره دفترچه راهنما برای شرکت در سومین آزمون استخدامی متمرکز ۱۲ دستگاه آموزش کشور و آزمون استخدامی برای ۶۸ دانشگاه از مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس هماهنگی‌های به‌عمل آمده از روز ۱۰ مهر ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده کلیه داوطلبان متقاضی آزمون استخدامی ضرورت داشته از روز ۱۱ تا ۱۷ مهر ماه به سایت سازمان مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: با در نظر گرفتن آمار قبلی ثبت‌نام‌کنندگان، آمار ثبت‌نام‌کنندگان در سومین آزمون استخدامی برای ۶۸ دانشگاه از مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی تا ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه ۱۱۳ هزار و ۶۲۰ نفر است.

وی گفت: داوطلبانی که قبلا ثبت‌نام نموده‌اند می‌توانند در زمان اعلام شده نسبت به ویرایش اطلاعات قبلی اقدام کنند. آزمون‌های مذکور روز جمعه ۲۱ آبان ماه در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود.

توکلی افزود: در بخش اصلاحات مربوط به سازمان امور مالیاتی کشور نیز رشته تحصیلی مهندسی صنایع گرایش مهندسی سیستم و بهره‌وری به چهار کد شغل محل اضافه شده است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده