افزایش ۳ درصدی موالید در شش ماه نخست امسال

مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت ومدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش سه درصدی موالید در ۶ ماهه نخست سال جاری خبرداد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد اسماعیل مطلق افزود: به رغم ادعای برخی جمعیت شناسان مبنی برکاهش موالید؛ سال گذشته در کشور یک میلیون و ۵۳۰ هزار موالید ثبت شد که ۶۵ هزار نوزاد بیش از انتظار ما به جمعیت اضافه شدند؛ ضمن اینکه میزان ازدواج در این مدت افزایش یافته است.
وی گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری؛ بر اساس نظریه های جمعیتی باید میزان باروری کلی به دو و یک دهم به ازاء هر هزار زن برسد؛ این در حالی است که زمان حاضر میزان باروری کلی یک و ۹دهم است و با توجه به برنامه های اجرا شده اطمینان داریم که به میزان مشخص شده خواهیم رسید.
مطلق بیان کرد: از ۱۴ بند سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری پنج بند آن مربوط به این وزارتخانه است که وزارت بهداشت بلافاصله پس از ابلاغ آن؛ از اردیبهشت سال گذشته با همکاری سازمان ها ودستگاه های مختلف سیاست های یاد شده را در کل کشور اجرا می کند.
مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت ومدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: برنامه ریزی وزارت بهداشت بر اساس مشاوره، رسیدن به میزان باروری کلی دو و یک دهم و همچنین سلامتی مادر و کودک است و هیچ مرکز بهداشتی وجود ندارد که در آن، بدون مشاوره به افراد، خدمات ارائه شود.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده