افتخار جدید بانوان کشورمان؛ یک ایرانی، ورزشکار زن سال ۲۰۱۶ میلادی

جایزه بانوی سال ورزش جهان که از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک هر ساله به یکی از بانوان ورزشکار اهدا می شود، در سال جاری میلادی به یک ایرانی می رسد.

0

به گزارش به دخت به نقل از جام نیوز، بعد از ۴ سال یک بار دیگر یک بانوی ایرانی جایزه بانوی سال ورزش معلولین جهان را دریافت می کند.
چهار سال قبل این جایزه به زهرا نعمتی رسید که در پارالمپیک لندن برای ایران طلا گرفت و این بار هم به گفته منابع آگاه، کمیته بین المللی پارالمپیک ساره جوانمردی را به خاطر دریافت دو مدال طلای، به عنوان بانوی ورزشکار سال ۲۰۱۶ میلادی برگزیده است که این جایزه ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی طی مراسم باشکوهی به ساره جوانمردی اهدا می شود.


جوانمردی به همراه دو ورزشکار دیگر نامزد دریافت جایزه ورزشکار برتر سال ۲۰۱۶ میلادی هم هست اما تا این لحظه فقط جایزه او به عنوان بانوی سال قطعی شده است و جایزه ورزشکار سال که جوانمردی به اندازه دو نفر دیگر برای تصاحب آن شانس دارد در همان مراسم اهدای جوایز معرفی می شود.
بعید نیست این جایزه هم به جوانمردی برسد چرا که این بانوی ایرانی در پارالمپیک دو مدال طلا کسب کرد و ۲ طلا از ۸ طلای کاروان ایران یعنی یک چهارم طلاهای کاروان منا را او به دست آورد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده