اشتغال زنان نباید مانع انجام نقش همسری و مادری آنان شود

1

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، رییس بسیج جامعه زنان کشور گفت: توجه به آموزه های اسلام و فرمایشات رهبر معظم انقلاب نشان می دهد که نقش همسری و مادری مهمترین نقش بانوان جامعه است و اشتغال زنان نباید مانع انجام این کارویژه مهم شود.
مینو اصلانی روز جمعه در نشست سرمربیان حلقه صالحین با بیان اینکه اسلام و نظام با اشتغال زنان مشکلی ندارد افزود: تعریف اشتغال در جامعه مسلمان ایران با تعریفی که سازمان ملل و غربی ها از اشتغال زنان به معنای اشتغال تمام وقت و دائمی دارند متفاوت است.
وی با تاکید بر حفظ حجاب وعفاف زنان در عین تلاش های اجتماعی ادامه داد: ایجاد مشاغل خانگی و استفاده از کالاهای داخلی و ملی برای زنان در راستای اقتصاد مقاومتی بهترین روش برای حضور فعال زنان در عرصه است.
اصلانی افزود: بانوان و دختران باید حضوری موثر در جامعه داشته باشند و با این حضور برای ارتقای فرهنگ اسلامی و خنثی کردن دسیسه های دشمن تلاش کنند.
وی شور و نشاط فعالیت اجتماعی بانوان را در کشور ایران نمونه ذکر کرد و اضافه کرد: خواهران فعال در حلقه های صالحین باید برای داشتن اجتماعی سالم و اینترنت تلاش کرده و آن را از مسؤولان اجرایی مطالبه کنند.
اصلانی با اشاره به مجاهدت های بانوی شهیده طیبه واعظی گفت: ایستادگی و مقاومت این بانوی شهیده در برابر رژیم سفاک پهلوی، الگویی برای همه بانوانی است که می خواهند نام آور و تاثیرگذار باشند.
دومین نشست سرمربیان حلقه های صالحین با حضور ۳۰۰ نفر از سرمربیان سراسر کشور در تالار شیخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد.
این نشست یک روزه در قالب چهار کارگروه تخصصی با موضوعات مطالعات زن و خانواده در عرصه های معرفتی، تربیتی، بصیرتی و مهارتی آموزش هایی را به شرکت کنندگان ارائه می کند ضمن اینکه وضعیت موجود مباحث زن و خانواده در این نشست مورد بررسی قرار می گیرد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. پرگل می گوید

  اینقدر به شعور مردم توهین نکنید و انتخاب نوع شغل را به زنان و خانواده هایشان واگذارید
  شخص بنده تا زمانیکه سر کار میرفتم همسر شاداب تری بودم و مشکل مالی هم نداشتیم . بیکاری من تنشهای خانوادگیمان را بیشتر کرده.
  مشاغل خانگی و تفریحی مناسب همه زنان نیست
  هرکسی روحیاتی دارد و شرایطی و علائقی
  ۵انگشت مثل هم نیستند انتخاب آزادانه شغل حلال حق مسلم هر انسان بالغی است
  وظیفه مسئولان رونق تولید برای ایجاد اشتغال و حمایتهای معقول از کارمندان
  برای بالانس نقشهای خانوادگی و اجتماعیست
  البته نمیدانم چرا این خانوم محترم خودشان دریک پست مدیریتی تمام وقت مشغولند؟!

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.