از نتایج بانوان راضی بودم

سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان می‌گوید شانس بانوان در قایق تک‌نفره برای کسب سهمیه ریو بسیار بالاست.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، افشین فرزام درباره نتایج ملی‌پوشان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: طبق برنامه‌ای که از یکسال پیش داشتیم به این صورت بود که روی رشته‌های المپیکی کار کنیم. به همین دلیل تمرکز ما روی قایق تک و دو نفره بود. به همین دلیل برای اولین بار توانستیم در قایق دو نفره مدال بگیریم.


وی افزود: چین در تمام رشته‌هایی که ما شرکت کرده بودیم حضور داشت. آن‌ها سهمیه المپیک را در مسابقات جهانی گرفته بودند و حتی مدال هم داشتند. در تک نفره هم یکی از ورزشکارانشان که مدال برنز جهانی را داشت در این مسابقات شرکت کرده بود. به همین دلیل سطح مسابقات بالاتر از بازی‌های آسیایی بود. در مجموع نتایج بانوان خوب بود و فدراسیون هم از برنامه‌های ما حمایت کرد.

سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان درباره مسابقات کسب سهمیه المپیک که اواخر فروردین در کره جنوبی برگزار می‌شود اظهار داشت: ما یکبار شانس حضوردر المپیک لندن را داشته‌ایم به همین دلیل کار سختی خواهیم داشت. با توجه به اینکه در مسابقات کره سهمیه المپیک توزیع می‌شود همه کشورها با شرایطی متفاوت حضور خواهند داشت. با توجه به اینکه فقط چین سهمیه گرفته سایر کشورها باید در مسابقات قاره‌ای تلاش کنند.

فرزام ادامه داد: ما در تک نفره شانس زیادی برای کسب سهمیه داریم اما در دو نفره با اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا مدال گرفتیم و مسئولان خوش‌بین هستند اما کار سختی خواهیم داشت. چرا که در فینال A قایق‌ها به فاصله نیم ثانیه از هم رد می‌شوند. باید تلاش کنیم در این مسابقات بهتر از قهرمانی آسیا ظاهر شویم.

سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان در پاسخ به این سوال که توزیع سهمیه به چه صورت خواهد بود خاطرنشان کرد: در تک نفره هر ۶ ورزشکاری که به فینال A بروند سهمیه می‌گیرند اما در دو نفره فقط سه قایق اول سهمیه المپیک خواهند گرفت.

وی همچنین درباره آغاز اردوهای تیم ملی گفت: در فاصله ۲۰ تا ۲۵ مهر اردوها را شروع می‌کنیم . درباره تعداد نفرات هم باید ببینیم فدراسیون قرار است تستی برگزار کند یا خیر. روز دوشنبه در جلسه هیات رئیسه در این باره تصمیم گرفته می‌شود.

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده