ازدواج زوج هرمزگانی در اعماق آب های خلیج فارس

پس از شنیدن ازدواج های متفاوت در نقاط مختلف جهان این بار یک زوج هرمزگانی دست به ازدواج در اعماق آب های نیلگون خلیج فارس زدند.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرآنلاین از هرمزگان، شاید این روزها بسیاری افراد برای ماندگار کردن خاطرات ازدواجشان دست به اقدامات مبتکرانه بزنند تا توجه رسانه ها را به خود جلب کنند اما اینبار بندرعباس و اعماق آب های نیلگون خلیج فارس خبرساز شدند.

زوج جوان هرمزگانی برای خلق ازدواجی متفاوت و بدور از تجملات تصمیم گرفتند مراسم رد و بدل کردن حلقه ازدواج رازیر آب انجام دهند. براساس رسوم و سنت آیینی ازدواج و زندگی مشترک زوجین با سور و مهمانی آغاز می شود که این اداب و رسوم در هرگوشه دنیا و هر شهری شکل خاص خود را دارد.

این روزها صحبت ازدواج با  هزینه های سرسام آور و بی میلی جوانان این امر الهی همراه است ویکی از دلایل کاهش آمار ازدواج در جامعه  هزینه های غیر عادی عروسی است که اخیرا به طور غیرعادی تغییر کرده است.

در این بین عده ای مانند مریم و امید زوج جوان هرمزگانی بهترین بودن را در متفاوت بودن می بینند و با برگزاری  مراسم نمادین عقدکنانشان  زیرآبهای  خلیج فارس شکلی عجیب وجدید از پیوند را خلق کردند.

امید علیزاده با بیان اینکه یک شرکت خدمات غواصی در بندرعباس دارم و انجام پروژه های غواصی و تصویربرداری در زیر آب و  فروش تور تجهیزات غواصی برعهده دارم، اظهار کرد: من و همسرم هر دو کار آموز غواصی بودیم و من در کلوپ غواصی هم کار میک ردم ، همسرم روزهای جمعه برای غواصی به کلوپ می آمد  چون روزهای دیگر اداره می  رفت و فقط روزهای جمعه وقت داشت  و من هم جمعه ها سرکار می رفتم .

وی افزود: بعد از یکسال آشنایی به این نتیجه رسیدیم  که میتوانیم در کنار هم زندگی کنیم و همدیگر را خوشبخت کنیم و در واقع ازدواجمان عاقلانه بود.

علیزاده با بیان اینکه عشق بعد از ازدواج بیشتر و پایدار است، تصریح کرد: هم اکنون دو فرزند داریم و با وجود تمام مشکلات و دغدغه های عشقمان روز افزون است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم ازدواجشان زیر آب تصریح کرد: هر دوی ما دلمان می خواست یک مراسم متفاوت و کم خرج داشته باشیم  و چون هر دو غواص هستیم فکر کردیم بهتر کار برگزاری مراسم زیر آب باشد.

علیزاده گفت: با همراهی سیزده نفر از دوستانمان با یک فیلم بردار  حلقه مان را  زیر آب و حلقه رد و بدل کردیم.

وی تصریح کرد: الان ماسک هایی است که غواص ها به صورتشان میزنند و خیلی راحت میتوانند زیر  ماسک صحبت کنند و بشنوند و حتی از این طریق می شود با کسی که بیرون آب ایستاده ارتباط کلامی داشت بنابراین اگر عاقد هم نخواهد زیر آب برود، میتواند از داخل قایق، خطبه عقد را بخواند و جواب بگیرد، ضمن اینکه تصویر عروس و داماد را هم از طریق مانیتورببیند.

علیزاده یادآور شد: ما اولین کسانی بودیم که مراسم ازدواجمان را زیر آب برگزار کردیم و هیچ کس قبل از ما چنین مراسمی را در زیر  آب های آزاد برگزارنکرده بود؛ در استخر بود اما در اقیانوس  نه!

وی تصریح کرد: کل خرج عروسی ما یک میلیون و چهارصد تومان شد جای شما خالی خیلی هم خوش گذشت.

این جوان هرمزگانی گفت: پیش از ما چند نفری بودند که علاقمند به برگزاری مراسمشان زیر آب بودند ، به اتفاق با یک لنج رفتیم به یکی از جزایر زیبای خلیج فارس همان جا غواصی یاد گرفتند بعد با مهمان هایشان رفتیم زیر آب مراسم را اجرا کردیم و با یک لنج زیبا برگشتیم  و جالب از اینها سنت های غواصی را هم انجام دادیم.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده