ارائه تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی ازدواج به جوانان در نیمه دوم سال جاری

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: طرح‌هایی برای ازدواج جوانان در وزارت ورزش و جوانان در حال انجام است تا جوانان بتوانند از تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی استفاده کنند، امیدواریم در نیمه دوم سال ۹۴ این طرح آغاز شود.

محمدرضا رستمی گفت: دو کار موازی برای موضوع اعتبار ازدواج جوانان در حال انجام است که یکی از ‌آن‌ها مصوبه بودجه دولت را دارد که در مصوبه بودجه دولت در سال ۹۴ لحاظ شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس سقف ۱۰ میلیون تومان را برای ازدواج جوانان اختصاص دادند که کار آن در بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ورزش و جوانان در حال انجام است.

رستمی افزود: بر این اساس این موضوع به بانک عامل اعلام می‌شود تا کسانیکه با سند ازدواج به بانک‌ها معرفی می‌شوند بتوانند از این اعتبار استفاده کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: طرح دومی هم در حال پیاده سازی است که این طرح با مشارکت جوانان به مرحله اجرا می‌رسد و هر جوان که می‌خواهد از یک اعتبار ۱۰ میلیون تومانی استفاده کند باید ۲ میلیون تومان را سپرده گذاری کند تا بتواند از این اعتبار با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۴ ساله استفاده کند.

رستمی افزود: اگر هیچ مانع جدی برای آن به وجود نیاید در نیمه دوم سال ۹۴ آغاز می‌شود.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده