شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

احداث یک باب خوابگاه ۲۰۰ نفری برای دانشجویان دختر دانشگاه بیرجند

عملیات ساخت خوابگاه ۲۰۰ نفری دخترانه با حضور سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد در دانشگاه بیرجند آغاز شد.

به گزارش به دخت به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن صانعی سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد ظهر سه شنبه در مراسم آغاز عملیات ساخت خوابگاه دانشجویی دانشگاه بیرجند، بیان کرد: این دانشگاه در منطقه محروم خراسان جنوبی بوده و باید به اهداف عالی برسد.

وی با بیان اینکه امنیت خراسان جنوبی حائز اهمیت است، اظهار کرد: امنیت حاکم بر مرزهای این استان از توفیقات الهی بوده و باید شکرگذار این نعمت باشیم.

حجت الاسلام صانعی ادامه داد: پروژه ساخت خوابگاه های دانشجویی دختران از سال ۹۴ آغاز شده و استان های محروم نیز در اولویت قرار گرفتند.

 وی با بیان اینکه دانشگاه بیرجند سومین دانشگاه مورد نظر برای افتتاح خوابگاه های دانشجویی انتخاب شده است، افزود: همچنین عملیات ساخت خوابگاه دانشجویی در اراک، دامغان و سمنان کلنگ زنی شده است.

سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد ادامه داد: احداث این خوابگاه ها بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی بوده و با رویکرد ارزش های اسلامی انجام می شود.

رئیس هماهنگی و ارتباطات پروژه طرح خوابگاه سازی خورشید نیز در این مراسم، بیان کرد: خوابگاه دانشجویی دانشگاه بیرجند چهار هزار و ۷۰۰ مترمربع زیربنا دارد.

مهاجری با بیان اینکه طرح ساخت این دانشگاه ها تا قبل از یک سال تکمیل می شود، گفت: خوابگاه دانشجویی دانشگاه بیرجند ظرفیت ۲۱۶ دانشجو را دارد.

وی هزینه های اجرایی این خوابگاه را بر عهده بنیاد ۱۵ خرداد دانست و گفت: همچنین عملیات ساخت خوابگاه دخترانه دانشکده پرستاری و مامایی قاین امروز کلنگ زنی می شود.

 رئیس هماهنگی و ارتباطات پروژه طرح خوابگاه سازی خورشید ادامه داد: ساخت این خوابگاه ظرفیت بیش از ۲۰۰ دانشجو  را داشته و نیازمند شش میلیارد تومان اعتبار است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد