دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اجرای پایلوت طرح توانمند‌سازی زنان سرپرست خانوار در شهرری گفت: این طرح طی دوماه آینده در کل کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، شهین‌دخت مولاوردی شامگاه پنجشنبه در برنامه جشن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) که در مسجد رسول اکرم (ص) جهانشهر کرج برگزارشد اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) مظهر جمیع شئون و الگویی مناسب  برای زنی است که اسلام می‌خواهد .

وی با اشاره به لزوم تببین و شناساندن ابعاد شخصیت وجودی حضرت زهرا(س) به نسل کنونی، افزود: در سالیان پس از انقلاب‌اسلامی هنوز ابعاد ناشناخته وجودی حضرت زهرا(س) برای نسل جوان به صورت روان و به روز و ساده تبیین نشده واین مسئولیتی بزرگ بر دوش ما است.

معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تلاش امام خمینی(ره) برای احیای شخصیت زنان مسلمان در کشور بیان کرد: امام خمینی(ره) احیاگر هویت زن مسلمان است .

وی با بیان اینکه زنان در صحنه های مختلف نقش آفرینی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: نقش زنان در انقلاب اسلامی و دروان دفاع مقدس نقشی بی بدیل بود.

معاون رئیس جمهور در امور خانواده  گفت: زنان ایرانی در حال حاضر با حفظ ارزشهای اخلاقی و دینی خود به برکت جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف سیاسی و اجتماعی فعالیت دارند و مشغول خدمت هستند.

معاون رییس جمهور در خصوص برنامه‌های حمایتی دولت در امور زنان و خانواده  بیان کرد : ایحاد مهد‌کودک در زندان‌ها ، بیمه زنان خانه‌دار ، ایجاد اشتغال برای زنان دارای تحصیلات دانشگاهی،  ساماندهی زنان معتاد و کارتن خواب ، حمایت از زنان قربانی خشونت و کاهش ساعت کاری زنان شاغلی که فرزند و یا همسر معلول در منزل دارند  از مواردی است که در دولت یازدهم پیگیری به صورت  جدی پیگیری می‌شود.

وی در مورد بسته حمایتی زنان سرپرست خانوار اظهار داشت : بسته حمایت از زنان سرپرست خانوار با اولویت روستایی یکی دیگر از مواردی است که به طور قطع در دولت تدبیر و امید به انجام می رسد.

ملاوردی در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات هسته ای کشورمان با کشورهای ۵+۱ اشاره کرد و افزود : بیانیه لوزان نشان دهنده ایجاد تعامل سازنده جمهوری اسلامی و دولت محترم با دیگر کشورها در چارچوب رعایت منافع مشترک است.

وی با اشاره به مذاکرات فشرده ۱۸ ماهه تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان  بیان کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای دولت یازدهم به دنیا ثابت کرد که دیپلماسی همواره منطقی تر و ارزان تر از جنگ است و جمهوری اسلامی ایران با رعایت حقوق و منافع متقابل به دنبال تعامل با دنیاست.

ملاوردی با اشاره به روند روبه جلوی مذاکرات در ماه های آینده افزود: ایران در ادامه مذاکرات به دنیا ثابت می کند که به دنبال تعامل و صلح در چارچوب احترام به بشریت است و از جنگ افروزی فاصله بسیاری دارد.

معاون رییس جمهور در ادامه به نامگذاری سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی پرداخت و افزود: با توجه به ترسیم اولویت‌های کشور که در نامگذاری های هرسال از سوی رهبری انقلاب اعلام می شود، مسئولان بایستی با منتقدین خود رفتار مناسبی داشته باشند و در مقابل نیز مردم ، خدمات دولت را نادیده نگیرند.

مولاوردی در خصوص برخی مشکلات کشور نیز خاطرنشان کرد که آنچه در جلسات مختلف عنوان شده است ، امروز کشور با پدیده های مختلفی همچون مشکلات زیست محیطی و کم‌آبی مواجه است که بایستی برای آنها تدابیر لازم اندیشیده شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: پس از ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، کشور توانسته در سطح منطقه به توسعه متوازن و مورد نظر دست یابد و این مهم یکی از ویژگی‌های ممتاز کشور است.

مولاوردی گفت:  تاکنون ۲۰ تفاهمنامه از نیمه دوم سال ۹۲ تا به حال با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مختلف به امضا رسانده ایم و طرح جامع توانمند سازی زنان نیز اجرا شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اجرای طرح پایلوت طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار تصریح کرد: این طرح به صورت پایلوت در شهرری اجرا شده و منتظر نتیجه آن هستیم که به صورت یک مدل حمایتی به کل کشور هستیم و اگر این مدل تهیه شود در کل کشور اجرا می‌شود.

وی در مورد زمان به نتیجه رسیدن این طرح گفت:  این طرح طی دوماه آینده به نتیجه می رسد.


/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد