آماری وحشتناک از قتل زنان ایتالیایی

پلیس ایتالیا با برگزاری کارزار حمایت از زنان اعلام کرد، بطور متوسط یک زن در هر سه روز و نیم، در محیط خانوادگی خود کشته می شود.

0
به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، پلیس ایتالیا امروز (سه شنبه) در گزارشی با اشاره به کاهش جزیی موارد قتل زنان در محافل خانوادگی، اعلام کرد که موارد زن کشی از ۱۱۷ مورد در ۲۰۱۴ میلادی و ۱۱۱ مورد در سال ۲۰۱۵ به ۱۰۸ مورد در سال ۲۰۱۶ کاهش پیدا کرد، اما به هر حال بطور متوسط در هر سه روز نصف یک زن کشته می شود.

 

پلیس همچنین اعلام کرد: در خانواده های ایتالیا علاوه بر قتل، هر روز بطور متوسط ۲۳ مورد آزار و شکنجه، ۲۸ مورد بدرفتاری، ۱۶ مورد ضرب و شتم و ۹ مورد تجاوز جنسی به زنان به ثبت می رسد.
بدین ترتیب در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۱ هزار و ۴۰۰ مورد آزار و شکنجه، بیش از ۱۲ هزار و ۸۰۰ مورد بدرفتاری، بیش از ۱۳ هزار مورد ضرب و شتم و ۳ هزار ۷۵۹ مورد تجاوز جنسی به زنان در خانواده به ثبت رسیده است که نسب به سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ کاهشی نسبی داشته است.
برای مبارزه با پدیده خشونت با زنان در ایتالیا، علاوه بر حفاظت ارائه شده توسط قانون که شامل هشدار و ممنوعیت نزدیک شدن تا حبس خانگی و حتی زندان می شود، پلیس نیز در زمینه جلوگیری از این موارد از طریق اطلاع رسانی و شناسایی نخستین رفتارهای خشن کار می کند.

جرایم علیه زن ها با اینکه رو به کاهش است، اما بسیاری از موارد به پلیس اعلام نمی شود و در خفی می ماند و اغلب قربانیان این جرایم سکوت کرده و منزوی می شوند در حالی که مجرم مجازات نمی شود.
حدود هفت میلیون زن در سنین ۱۶ تا ۷۰ سال در ایتالیا در طی زندگی خود دست کم یک بار متحمل خشونت جسمی و یا جنسی شده اند که ۶۰ درصد از این موارد به دست همسر، نامزد و یا یکی از بستگان بوقوع پیوسته است.
عبارت زن کشی از مدت ها پیش وارد زبان عامیانه در ایتالیا شده که بیانگر نگرانی گسترده در این کشور است.
بر اساس داده های نیروی انتظامی در رابطه با کشتار زنان در ایتالیا از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ میلادی مجموعا دوهزار و ۶۵۱ زن کشته شده اند. در سال ۲۰۰۰ شمار قربانیان این پدیده ۱۹۹ مورد، در سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۳۸ و سال ۲۰۰۹ میلادی ۱۷۰ تن گزارش شده است.
قطع رابطه، جدایی و طلاق از جمله زمینه های اصلی زن کشی در ایتالیا محسوب می شود و سه ماه نخست جدایی خطرناکترین زمان برای این نوع جرم به شمار می رود، زیرا نیمی از قتل ها در این بازه زمانی به وقوع می پیوندند.
زنان در ایتالیا اغلب در محیط خانواده کشته می شوند و حدود ۷۱ درصد قتل ها در داخل خانواده و به دست نزدیکان صورت می گیرد. بر اساس این گزارش نیمی از زن کشی ها در شمال ایتالیا به وقوع پیوسته و در ۱۰ سال اخیر ۱۳۰ دختربچه نیز کشته شده اند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده