آغاز رقابت های «گرند پری»؛ شطرنج بانوان

مرحله‌ی اول رقابت‌های شطرنج گرند پری سا‌ل‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در شهر موناکو فرانسه آغاز شد. این مرحله از گرند پری در یازده دور از ۱۱ تا ۲۳ مهر ماه برگزارمی شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از طرفداری، سارا سادات خادم الشریعه با ریتینگ ۲۴۰۲ تنها نماینده ایران در این رقابت‌هاست، او توانست در دیدار اول خود مقابل آنا موزیچوک با ریتینگ ۲۵۴۹ به تساوی دست یابد. این حریف اوکراینی نفر چهارم رنکینگ شطرنج بانوان جهان است، در حالی که خادم الشریعه در آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی شطرنج در مکان شصت و ششم قرار دارد.
به گزارش ایسنا،نماینده ایران در دیدار دوم خود مقابل ناتالیا ژوکووا، نماینده دیگری از اوکراین با ریتینگ ۲۴۵۸ دیدار خواهد کرد.
رقابت‌های گرند پری بانوان طی دو سال در چهار مرحله و به میزبانی کشورهای فرانسه، ایران، گرجستان و چین برگزار می شود. میزبان مرحله دوم این رقابت ها شهر ارومیه است. شانزده شطرنج باز حاضر در این رقابت‌ها به انتخاب خود در سه مرحله از گرند پری شرکت می کنند که در هر مرحله دوازده نفر به رقابت می‌پردازند.
خادم الشریعه به دلیل میزبانی ایران توانست جواز حضور در این رقابت ها را کسب کند و به عنوان اولین نماینده‌ی ایرانی حاضر در گرند پری لقب گرفت. او بعد از گرند پری فرانسه در گرند پری ایران و گرجستان نیز شرکت می‌کند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده